ΝΕΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ για Πρακτική Άσκηση: Αίτηση έγκρισης συνέχισης ή έναρξης πρακτικής άσκησης

Αίτηση έγκρισης συνέχισης ή έναρξης πρακτικής άσκησης

Με την Υπουργική Απόφαση υπ’ αριθ. Δ1α/Γ.Π.οικ. 28503/8.5.2021 (ΦΕΚ 1872, β’) παρέχεται η δυνατότητα υλοποίησης της πρακτικής άσκησης δια ζώσης για τους/τις φοιτητές/τριες τελευταίου έτους και επί πτυχίω. Παρακαλούνται οι φοιτητές, οι οποίοι πραγματοποιούν την πρακτική άσκηση με τηλεργασία ή επιθυμούν να ξεκινήσουν την πρακτική άσκηση με φυσική παρουσία (για πρώτη φορά ή μετά από αναστολή), να υποβάλλουν αίτηση (ηλεκτρονικά) στη Γραμματεία, προκειμένου να εγκριθεί:

(α) η συνέχιση ή έναρξη της πρακτικής τους άσκησης με φυσική παρουσία ή
(β) η συνέχιση ή έναρξη της πρακτικής τους άσκησης εξ αποστάσεως.

Η αίτηση αφορά την πρακτική άσκηση τόσο μέσω ΟΕΑΔ όσο και μέσω ΕΣΠΑ.

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ υποβολής της αίτησης 14/5/2021.

Επισημαίνεται ότι:

1. 1. Οι φοιτητές των οποίων εγκρίνεται η συνέχιση ή η έναρξη πρακτικής άσκησης με φυσική παρουσία υποχρεούνται σε διαδικασία self testihg, σύμφωνα με την επισυναπτόμενη ανακοίνωση.
  2. 2. Οι φοιτητές των οποίων εγκρίνεται η συνέχιση πρακτικής άσκησης, μετά την αναστολή, πρέπει να συμπληρώσουν την επισυναπτόμενη ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΣΥΜΒΑΣΗ εις τριπλούν με πρωτότυπες υπογραφές και να τις αποστείλουν στην Γραμματεία του Τμήματος, στην διεύθυνση:

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΤΜΗΜΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ

ΜΕΓ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 1-ΚΟΥΚΟΥΛΙ

ΠΑΤΡΑ 26334

ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

Attachments:
FileDescriptionFile sizeCreated
Download this file (diadikasia_self testing.pdf)Διαδικασία Self testing 147 kB2021-05-11 23:16
Download this file (tropopoiitiki_symvasi_2021.pdf)Τροποποιητική Σύμβαση 699 kB2021-05-11 23:15