Εργαστήριο «Επιχειρηματικότητας & Ψηφιακής Καινοτομίας»

www.edilab.teiwest.gr

Διευθύντρια: Δρ. Η. Αντωνοπούλου, καθηγήτρια

Tο εργαστήριο εξυπηρετεί τις ανάγκες έρευνας, ανάπτυξης και καινοτομιών των κοινωνικών εταίρων και εξειδικευμένης εκπαίδευσης στα γνωστικά αντικείμενα της επιχειρηματικότητας και της ψηφιακής καινοτομίας σε τοπικό, περιφερειακό, εθνικό και διεθνές επίπεδο.

Πιο συγκεκριμένα το Ε.D.I. Lab δραστηριοποιείται στους τομείς: Διοίκηση Ψηφιακών Επιχειρήσεων και Οργανισμών, Καινοτομία και Επιχειρηματικότητα, Ασφάλεια Πληροφοριακών Συστημάτων και Τεχνολογίες Ενίσχυσης της Ιδιωτικότητας, Ψηφιακές Υπηρεσίες και Τεχνολογίες σε διάφορους κλάδους όπως εκπαίδευση (σχεδιασμός, ανάπτυξη, διάθεση και αξιολόγηση εκπαιδευτικών υπηρεσιών και εκπαιδευτικού υλικού σε ψηφιακή μορφή και προγραμμάτων εκπαίδευσης, η πιστοποίηση της παρεχόμενης εκπαίδευσης κλπ.), υγεία, ηλεκτρονική διακυβέρνηση κλπ., Συστήματα Διαχείρισης Επιχειρησιακών Πόρων, Ψηφιακό Μάρκετινγκ και ηλεκτρονικό επιχειρείν, Ανάλυση Μεγάλης Κλίμακας Δεδομένων, Ηλεκτρονική Εφοδιαστική Αλυσίδα, Ευφυή Πληροφοριακά Συστήματα - Επιχειρηματική ευφυΐα, Τεχνητή Νοημοσύνη, Έμπειρα Συστήματα, τεχνικές Λογικού Προγραμματισμού, Εφαρμοσμένη έρευνα για καινοτόμα προϊόντα και υπηρεσίες στον Τομέα της Δια βίου μάθησης με την εφαρμογή καινοτόμων μεθόδων παροχής εκπαιδευτικών υπηρεσιών για την υποστήριξη της μάθησης, Ανάπτυξη Πολυμεσικών Συστημάτων, Ανάπτυξη Αλγορίθμων και τεχνικές βελτιστοποίησης στους.

Attachments:
FileDescriptionFile sizeCreated
Download this file (Fek-Ergastirion.pdf)ΦΕΚ Ερευνητικών Εργαστηρίων 160 kB2015-09-14 02:30