Είμαι τελειόφοιτος ή αποφοίτησα πρόσφατα. Και τώρα, τι;

Εθελοντές απόφοιτοι και τελειόφοιτοι του Τμήματός μας προσφέρονται να μας περιγράψουν τις επιλογές ζωής τους και να μας δείξουν τον τρόπο με τον οποίο τις πέτυχαν!

Δεν έχουν όλοι ολοκληρώσει ακόμα τις σπουδές τους, ούτε όλοι τις αξιοποίησαν με τον ίδιο τρόπο. Όμως, όλοι έχουν κάνει επιλογές με τις οποίες είναι ικανοποιημένοι.

Τελικά, αυτό που έχει πραγματική σημασία είναι όχι αν "πέτυχες" επαγγελματικά ή αν "σπούδασες", αλλά αν είσαι ικανοποιημένος από τις επιλογές σου. Τότε, είσαι στο δρόμο να γίνεις ευτυχής άνθρωπος :-)

Οι εμπειρίες που θα μοιραστούν, και οι ιδέες τους, είναι κάτι το οποίο δεν υπάρχει σε κανένα βιβλίο, καμία σημείωση παρά μόνο μέσα από τα διδάγματα της ζωής.

Δεν πρόκειται για σεμινάριο, αλλά για ανταλλαγή εμπειριών ζωής από άτομα που το καθένα ξεχωριστά πήρε το δικό του δρόμο. Όλοι όμως είχαν ένα κοινό παρανομαστή, τις σπουδές τους στο Τμήμα!

Σάββατο, 24 Νοεμβρίου και ώρα 11:00, οι εθελοντές μας θα περιμένουν τους συμφοιτητές τους, στο αμφιθέατρο του Τμήματός μας.